Nepal's First Video FM

अभियुक्त भनिएका प्रदीप र विशालकाे डिएनए रिपोर्ट कञ्चनपुर पठाइयाे, दुवै रिपाेर्ट नेगेटिभ

534

कञ्चनपुरकी १३ वर्षीया बालिका निर्मला पन्तको बलात्कार तथा हत्या प्रकरणमा ‘मुख्य अभियुक्त’ भनिएका प्रदीप रावल र विशाल चौधरीको डिएनए रिपोर्ट आएको छ । साे ‘सिलबन्दी’ गरेर प्रहरी प्रधान कार्यालय काठमाडाैँमार्फत कञ्चनपुर पठाइएकाे छ ।

अभियुक्तकाे रूपमा हिरासतमा लिइए पनि रावल र चाैधरीमाथि अभियाेग पुष्टि गर्ने कुनै भरपर्दाे अाधार भने थिएन । उनीहरूकाे डिएनए प्रहरीको विधि विज्ञान प्रयोगशालामा टेष्ट गरिएकाे र साे रिपाेर्ट साेमबार कञ्चनपुर पठाइसकिएकाे स्राेतले जानकारी दिएकाे छ । अाजै कञ्चनपुर पुग्ने रिपाेर्ट उतै सरकारी वकिलकाे राेहबरमा खाेलिने जनाइएकाे छ ।

स्राेतका रावल र चाैधरीकाे डिएनए पनि निर्मलाको भेजिनल स्वाबबाट संकलन गरिएकाे डिएनए प्रोफाइलसँग ‘म्याचिङ’ भएकाे छैन । यसअघि मुख्य अभियुक्त भनिएका कञ्चनपुरकै मानसिक राेगी दीलिपसिंह विष्टकाे पनि डिएनए मिलेकाे थिएन । त्यसैगरी जनस्तरबाट शंका गरिएका तत्कालीन कञ्चनपुर प्रहरी प्रमुख एसपी डिल्ली विष्ट र उनका छाेराकाे समेत गरी हालसम्म २४ जनाको डिएनए परीक्षण गरिसकेको छ, तर कुनैकाे पनि डिएनए म्याच भएकाे छैन ।

निर्मला हत्याकाे अनुसन्धान गरिरहेकाे केन्द्रीय अनुसन्धान ब्युरोले प्रदीपलाई मंसिर २० र विशाललाई मंसिर २१ मा नियन्त्रणमा लिएर अनुसन्धान थालेको थियो । रावलले हत्या गरेकाे स्वीकारेकाे प्रारम्भिक बयानमा बताएकाे भन्दै प्रहरीले सार्वजनिक गरेकाे थियाे । तर पछि उनीहरू निर्मला हत्या भएकाे दिन कुखुरा चाेरेकाे अाराेपमा प्रहरी हिरासतमै रहेकाे कुरा बाहिर अाएकाे थियाे ।

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.