Nepal's First Video FM

शहीद स्मारक सामुदायिक सेवा केन्द्रको संयोजकमा विष्ट

599

फ़ल्गुन १२, राष्ट्रिय शहीद स्मारक सामुदायिक सेवा केन्द्रको नवौँ वार्षिक साधारणसभाले आगामी तीन वर्षे कार्यकालका लागि राजेशकुमार विष्टको संयोजकत्वमा नयाँ समिति गठन गरेको छ ।

आज यहाँ आयोजित केन्द्रको साधारणसभाले विष्टको संयोजकत्वमा २७ सदस्यीय समिति गठन गरेको हो । समितिको उपाध्यक्ष साविकको चार गाविस (जोरपाटी, कपन, गोकर्ण र बालुवा)बाट एक÷एकजना मिलन श्रेष्ठ, संगीता पन्त, शिव कारञ्जित र भागवत सापकोटा निर्विरोध निर्वाचित हुनुभएको छ । यस्तै सचिवमा गोपाल श्रेष्ठ निर्विरोध निर्वाचित हुनुभएको छ ।

त्यसैगरी सदस्यमा शम्भु अधिकारी, प्रेस श्रेष्ठ, अंगुर पौडेल, लेखकुमारी पुडासैनीलगायत हुनुहुन्छ ।

साधारणसभाको उद्घाटन गर्दै काठमाडौँ क्षेत्र नं ३ का सांसद कृष्ण राईले शहीद स्मारक सम्पन्न गर्न केन्द्रको भूमिका महत्वपूर्ण हुने बताउनुभयो ।

स्मारक निर्माणमा ढिलाइ भएको उल्लेख गर्दै उहाँले बाँकी समयलाई सदुपयोग गरेर छिटो काम सम्पन्न गर्न आग्रह गर्नुभयो । गोकर्णेश्वर नगरपालिकाकी उपप्रमुख शान्ति नेपालले स्मारक निर्माण सम्पन्न गराउन स्थानीय सरकारले सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता जनाउनुभयो ।

स्मारकका अध्यक्ष सुदर्शन सिग्देलले दुई वर्षसम्ममा शहीद सङ्ग्रहालय, स्मृति भवन, शहीद पुस्तकालय, स्तम्भलगायत संरचना निर्माण सम्पन्न गरी सञ्चालनमा ल्याइने बताउनुभयो । मन्त्रिपरिषद्को २०६४ जेठ ११ गतेको निर्णयाअनुसार विसं २००७ देखि २०६२÷६३ सम्मको आन्दोलनका शहीदको सम्झनामा स्मारक निर्माण गर्ने निर्णय गरेको थियो ।

शान्ति तथा पुनःनिर्माण मन्त्रालयअन्तर्गत सरकारी–सामुदायिक साझेदारीअनुसार नमूना आयोजनाका रुपमा स्मारक निर्माण भइरहेको छ । निर्माण व्यवसायीले काम ढिला गरेको स्मारक निर्माण कार्यदल कार्यसम्पादन समितिको भनाइ छ ।

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.