Nepal's First Video FM

नेता रावलको अन्तेष्टि पशुपतिमा

623

फाल्गुन १९, अछामको कम्युनिष्ट् आन्दोलनका शिखर ब्यक्ति झँकर बहादुर रावलको हिन्दु परम्परा अनुसार अन्तिम दाहासंस्कार गरिएको छ । पशुपती आर्यघाट्मा उहाँको अन्तिम दाहासंस्कार गरिएको छ । उहाँका ३ वटै छोराहरु रमेश बहादुर रावल, निरक रावल र रोशन रावलले दाग बत्ती दिनु भएको थियो । त्यसअघि उहाँको प्रार्थिब शरिरलाई अन्तिम श्रद्धाञ्जली दिनका लागि पशुपती क्षेत्रको अति बिशिष्ट कक्षमा राखिएको थियो । अन्तिम श्रद्धाञ्जली दिनका लागि थुप्र्रै राजिनितिका दलका नेता कार्यकर्ताको घुईचौ लागेको थियो ।

अन्तिम श्रद्धाञ्जली सहीत कम्युनिष्ट पार्टीको हसिया हतौडा अँकीत चिन्ह झण्डा ओढउदै नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष भिम रावल, वर्तमान सभामुख ओनसरि घर्तीमगर, पर्व गृहमन्त्रि तथा नेकपा माओवादि केन्द्रका प्रभावशाली नेता जनार्दन शर्मा, वर्षमान पुन, खगराज भट्ट, राष्ट्रिय सभा सदस्य तथा एमाले अछामका अध्यक्ष शेर बहादुर कुवर, प्रतिनीधी सभा साँसद राम बहादुर बिष्ट, पुर्व जिबिस अछामका सभापती कृष्ण प्रसाद जैसि, नेकपा माओवादि केन्द्रका पोलिट्व्युरो सदस्य दिपक साउदले अन्तिम श्रद्धाञ्जली ब्यक्त गरेका उहाँका भाई पुष्प बहादुर रावलले काठमाण्डौँबाट जानकारी दिनु भयो । उहाँको निधनले बामगठबन्धनलाई निकै क्षती पुगेको भन्दै कम्युनिष्ट् आन्दोलनको अभियानमा अभाव खट्की रहने बताएका थिए ।

२०३६ साल देखि नै विद्यार्थि जिवन देखि नै तिच्छ्ण बुद्धि भएका रावल अन्याय अत्याचारको बिरुद्धमा जहीले पनी उभिने ब्यक्ती भएकाले अभाव भईरहने एमाले उपाध्यक्ष भिम रावलले बताउनु भयो । २०४३ देखि २०४६ सम्म जिल्ला पंञ्चायत सदस्य हुदा सामाजिक अभियान थालनी गरेका रावलले जिल्ला पंञ्चायत सदस्य भईरहदा सामाजिक आन्दोलनको रुपमा जिल्लाको मदिरा आन्दोलनको नेतृत्व लिर्दै अछाम जिल्ला सुख्खा एरिया घोषणा गराई महीला र समाजमा पिल्सीएका पक्षका वर्गमा आवाज उठाउदै आएकाले अछामी राजनीती र सामाजिक क्षेत्रमा निकै क्षती पुगेको रावलले बताउनु भयो । २ वटै मृगौलाले काम गर्न छोडेपछी विगत १ बर्ष देखि विर अस्पतालमा उपचार गराईरहेका रावलको हिजो निधन भएको थियो ।
फोटो फिचर

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.