Nepal's First Video FM

चुनावी सरकारको सीमा कुल्चेर आचारसंहिताकै धज्जी उडायो

405

माघ १४, गत भदौ १४ मा प्रदेश तथा प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन घोषणा गरेसँगै देउवा नेतृत्वको सरकार कामचलाउ एवं चुनावी सरकारको हैसियतमा परिणत हुदै आचारसंहितामा बाँधिएको थियो ।

आजको नेपाल साप्ताहिकमा खबर छ- निर्वाचन सहजीकरण, सुरक्षा र दैनिक प्रशासन सञ्चालन गर्नु मात्र उसको दायित्व थियो । यसबाहेक दीर्घकालीन प्रकृतिका नीतिगत निर्णय, आर्थिक सहायता वितरण, नियुक्ति, सरुवा, बढुवाजस्ता निर्वाचनमा जनमत प्रभावित हुने गतिविधि गर्न पाँइदैन ।

तर, उसले चुनावी सरकारको सीमासमेत कुल्चेर निर्वाचन आचारसंहिताकै धज्जी उडायो र पटक पटक गलत नजिर स्थापित गर्यो ।

आचारसंहिता आकर्षित हुने गरी देउवा सरकारले भदौ १४ गते देखि मंसिर ११ गते सम्म ५३ वटा राजनीतिक नियुक्ति, ९० वटा करार नियुक्ति १ सय १२ वटा सरुवा, २ सय ५२ काज, ३१ वटा बढुवासम्बन्धी, एक सय वटा नीति, नियम र बजेट संशोधनका निर्णय, १० वटा आर्थिक सहायता वितरणसम्बन्धी निर्णय, ९ सय ८८ वटा विदेश भ्रमणका कार्यक्रम स्वीकृत गरेको निर्वाचन आयोगको अभिलेखमा उल्लेख छ ।

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.