Nepal's First Video FM

सञ्चारका साधनका कारण कम उमेरमा विवाह

760

चैत १२, सञ्चार साधनका कारण कम उमेरमा विवाह गर्ने क्रम बढेको छ । सामाजिक सञ्जाल वा फोनबाट चिनजान भएकै भरमा किशोर–किशोरीले विवाह गर्ने घटना प्रहरीसम्म धेरै आइरहेको ललितपुर महानगरीय प्रहरी परिसरले जनाएको छ ।

महिला तथा बालबालिका सेलमा कार्यरत प्रहरी निरीक्षक चञ्चला श्रेष्ठले सोझै विवाह गरेका भन्दा पनि अभिभावकले छोरा वा छोरी हराएको भन्दै उजुरी गर्ने गरेको बताए । उनले भने-“हराएका भनेर फेला परेकामध्ये अधिकांश घटना परिवारलाई जानकारी नदिइ विवाह गरेको हुने गरेको छ ।”

पहिले परिवारले बाल विवाह गराउने गरेकामा अहिले त्यो घट्दै छ । आफूखुशी विवाह गर्ने क्रम भने बढेको छ । प्रहरीसम्म आउने धेरै घटनामा छोटो समयमा र प्रत्यक्ष रुपमा नदेखेर च्याट वा फोनमा कुरा गरेकै भरमा किशोर–किशोरीले विवाहसम्म गर्ने गरेको प्रहरी निरीक्षक श्रेष्ठले बताए ।

साउनदेखियता मात्रै २७ बालक र ६८ बालिका हराएको भन्दै उजुरी परेको थियो । तीमध्ये १५ बालक र २२ बालिका फेला परेको प्रहरीको तथ्याङ्कमा उल्लेख छ । रासस

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.