Nepal's First Video FM

शिक्षक लाईसेन्सको लागि दरखास्त आह्वान, चैत २४ मा परीक्षा हुँदै

653

माघ २२, शिक्षक सेवा आयोगले लामो समयको अन्तरालमा अध्यापन अनुमति पत्र शिक्षक लाईसेन्सको लागि दरखास्त आह्वान गरेको छ ।

शिक्षक सेवा आयोग, सानोठिमी, भक्तपुरले आगामी चैत २४ गते माध्यमिक तहको अस्थायी अध्ययन अनुमतिपत्रको लिखित परीक्षा लिने भएको हो ।

परिक्षा फारम फागुन २० गतेसम्म तथा दोब्बर दस्तुरमा फागुन २७ गतेसम्म भर्न सकिने जनाएको छ ।

अध्यापन अनुमति पत्रको परीक्षामा सहभागी हुनेका लागि आयोगले केही शर्तहरुसमेत राखेको छ । जसअनुसार शैक्षिक योग्यता स्नातकोत्तर उतिर्ण हुनुपर्ने, शिक्षक सेवा आयोग नियमावली, २०५७ (नवौं संशोधन) को नियम ६ घ को उपनियम (२ क) अनुसार सेवा सुरु गरेको २ वर्षभित्र १० महिने तालिम वा वि.एड गरेको हुनुपर्ने सर्त रहेका छन् ।

अन्यथा अध्यापन अनुमति पत्र रद्द हुने जनाईएको छ । तर पहिले नै तालिम वा विएड गरेकाले भने प्रक्रियाअनुसार स्थायी लाईसेन्स नै पाउने भएका छन् ।

आयोगले दरखास्त दिन ५ ओटा कार्यालयहरु तोकेको छ । जसमा जिल्ला शिक्षा कार्यालय झापा, जिल्ला शिक्षा कार्यालय काठमाडौं, जिल्ला शिक्षा कार्यालय कास्की,जिल्ला शिक्षा कार्यालय बाँके,जिल्ला शिक्षा कार्यालय कञ्चनपुर रहेका छन् ।

परीक्षा संचालन हुने स्थान दरखास्त संकलन केन्द्र रहेको जिल्लामै रहने भएपनि केन्द्र भने पछि तोकिने आयोगले जानएको छ । लिखित परीक्षाको पूर्णाङ्क एक सय र उत्तीर्णाङ्क पचास राखिएको छ । परिक्षाका लागि माध्यमिक तहको स्थायी अध्यापन अनुमति पत्रकै पाठ्यक्रम लागू हुने आयोगले जनाएको छ ।

You might also like

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.